Motivasyonumuz

Beyaz Yürekler Projesi bizim için ilk başta bir hayaldi. Amacımız Beşiktaş Kulübünün de daha önce yaptığı birçok yardım gibi ilkokul öğrencilerine yardım etmekti. Aramıza yeni katılan arkadaşların da desteği ile geçen yıl ilk adımı attık. Öncelikle misyonumuzu belirledik. Türkiyenin çeşitli yerlerindeki ilkokul öğrencilerine sporu sevdirmek, onlara spor yapmaları için fırsat yaratmak, onlar için çabalayan birilerinin olduğunu göstermek ve yüreklerinde geleceğe dair bir umut oluşturma istiyorduk. İşe sportif imkanları olmayan okullar bularak başladık. Daha sonra okul içerisinde yaptığımız kampanyalar ile bütçemizi şekillendirdik. Fakat bu bütçe bizim hedeflerimiz için yeterli değildi. Çevremizdeki yardımseverler ile iletişime geçerek elimizdeki bütçeyi biraz daha arttırmaya çalıştık. Ulaştığımız insanlar bizi geri çevirmedi. Böylece hedeflediğimiz miktarda bağış topladık ve ilkokul öğrencileri için basketbol potaları, futbol kaleleri, voleybol filesi ve birçok spor malzemesi satın aldık. Arta kalan bütçemiz ile de bir köy okuluna daha giyecek ve spor malzemesi yardımı yapmaya karar verdik. İlerleyen süreçte 5 kişilik bir ekip ile Van’ın İpekyolu ilçesine giderek okullara aldığımız malzemeleri bizzat kendimiz kurduk ve öğrencilerin neşesine ortak olduk.

İstanbul’dan Van’a sırf onlar için geldiğimizi, sadece onlara yardım etmek istediğimizi hissettiklerinde yüzlerindeki gülümseme tahmin ettiğimizden çok daha güzel bir gülümsemeydi. Onların mutluluğuna şahit olduktan sonra projeyi gelenekselleştirmek bizim için bir görev niteliği taşımaya başladı. Bu sene aramıza yeni katılan arkadaşlarımızın da desteği ile projemizi büyütmeye ve daha fazla öğrenciyi spora teşvik etmeye çalışıyoruz. Gaziantep’te yine 2 farklı okuldan 700 öğrenciye yardım etmeyi hedefliyoruz. Bu seneki projemizde geçen senekinden daha fazla öğrenci dostumuza ulaşmaya çalışıyoruz.

  Yardımımız için gereken bütçeyi okulumuzda yaptığımız çekilişlerde satılan biletler ile sağlıyoruz. Bunun için bazı futbolcular bize formalarını bağışlıyor. Bunun dışında birçok restaurant, butik, okul kulübü çekilişimize davetiye, ücretsiz yemek, kıyafet ve indirim kuponları bağışlıyor. Çekiliş haricinde bazı şirketler de bize sponsor olarak masraflarımızı karşılıyor veya satın almak istediğimiz ürünlere maddi destek sağlıyorlar. Okulumuz da bu konuda bize büyük kolaylık sağlıyor.

Bize yardım etmek isterseniz çekilişte kullanmamız ve çekilişe olan ilgiyi arttırmamız için ürünler gönderebilir, satın alma listemizde bulunan ürünlerin masraflarına yardımcı olabilir, seyahat masraflarımıza destek olabilir veya karşılıksız bağış yapabilirsiniz. Bunun için iletişim formunu doldurabilir veya kukartallari@ku.edu.tr ‘ye mail gönderebilirsiniz. İş birliğiniz sonucunda internet sitemiz olan www.beyazyurekler.com adresinde destekçilerimiz sayfasına adınızı eklemekten onur duyarız.