Bağımsız bir medya kuruluşu olan Telegraf.net kendi web sayfasında yayımladığı haberde bizden şöyle bahsett: 

(Haberin orijinalini görmek için üst kısımdaki resme tıklayabilirsiniz)

Koç Üniversitesi Beşiktaşlılar Kulübü KU Kartalları’nın ilkokul öğrencilerine erken yaşta sporu sevdirmek için başlattığı Beyaz Yürekler Projesi bu yıl topladığı yardımları Gaziantep’e getirdi.

KU Kartallarından örnek davranış

Koç Üniversitesi Beşiktaşlılar Kulübü KU Kartalları’nın ilkokul öğrencilerine erken yaşta sporu sevdirmek için başlattığı Beyaz Yürekler Projesi bu yıl topladığı yardımları Gaziantep’e getirdi.

KU Kartalları, BJK Kartal Yuvası ve Koç Üniversitesi’nin de desteği ile her yıl Türkiye’nin çeşitli illerinde genç yaştaki öğrencilere sporu sevdirmek, onlara spor yapabilmeleri için imkan sağlamak ve diğer ihtiyaçlarını karşılamak için çalışıyor.

Amacı ilkokul öğrencilerine erken yaşta sporu sevdirmek olan Beyaz Yürekler Projesi gönüllüleri öncelikle ilkokullar ile iletişime geçiyor. Spor imkanları kısıtlı olan ilkokulların futbol kalesi, basketbol potası, voleybol filesi başta olmak üzere birçok spor malzemesi eksiğini kapatan KU Kartalları, gittiği okullarda spor malzemelerinin kurulumunu öğrenciler ile birlikte yaparak onların sevincine ortak oluyor.

YARDIMSEVERLER DESTEK OLDU

Beyaz Yürekler Projesi bu sene Şubat ayında başladı. 11-21 Şubat tarihleri arasında Koç Üniversitesi’nde yardım amaçlı bir çekiliş düzenleyen KU Kartalları, çekilişe katılan yardımseverlere birçok sürpriz ödül dağıttı. Çekilişten toplanan para ile ilkokul öğrencilerine spor malzemeleri ve öğrencilerin diğer ihtiyaçları alındı.

Yardım çekilişinden sonra bütçesini genişletmeye devam eden KU Kartalları diğer yardımseverlerden gelecek bağışlar ile bütçesini genişletti. Proje kapsamında alınan yardımlar daha önce belirlenen Gaziantep’te ki okullara teslim edildi.

İLK ADRES YALANGOZ KÖYÜ

Koç Üniversitesi Beşiktaşlılar Kulübü KU Kartalları’nın Gaziantep’te ki ilk adresleri, Yalangoz Köyü oldu. Burada bulunan okulun 133 ilköğretim, 339 ortaokulu öğrencisine yardımlarda bulunuldu. Okul ihtiyaçlarını önceden tespit eden KU Kartalları öğrencilere okul takımlarına maç formaları, Kartal Yuvasından gelen Atatürk tshirtleri, okul bahçesine pota, kale ve voleybol direkleri, çeşitli spor malzemeleri (top, badminton, tatami gibi), spor takımlarına eşofmanlar ve antrenman formaları ile kırtasiye setleri dağıtıldı…

AYDINLAR İLKOKULU’NDA 572 KİŞİYE YARDIM

KU kartallarının Gaziantep’te ki ikinci adresleri ise Şehitkamil İlçe sınırları içerisinde yer alan Aydınlar İlkokulu oldu. Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı’nın katıldığı etkinlikle 572 öğrenciye yardımlarda bulunuldu. Buradaki yardımlarda da yine ihtiyaç sahiplerine, okul takımlarına maç formaları, kırtasiye setleri, spor takımlarına eşofmanlar ve antrenman formaları, top, badminton, tatami gibi spor malzemeleri, Kartal Yuvasından gelen Atatürk tshirtleri, masa tenisi masası, ve kıyafet yardımı yapıldı.

“ÖRNEK BİR DAVRANIŞ”

Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, Koç Üniversitesi Beşiktaşlılar Kulübü KU Kartallarını bu örnek davranışından dolayı kutladığını söyledi. Yağcı, “Üniversite öğrencilerimizin kendi aralarında yaptıkları bu etkinlik gerçekten çok önemli… Çok uzaklardan gelip buradaki öğrencilerimize destek oldukları için kutluyorum” dedi.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir