Dünyaca ünlü Sosyal Girişimcili Yarışması Social Impact Award’ın Türkiye ayağı olanSIA Türkyie kendi web sayfasında yayımladığı haberde bizden şöyle bahsett: 

(Haberin orijinalini görmek için üst kısımdaki resme tıklayabilirsiniz)

Gençlere yönelik dünyanın en büyük sosyal girişimcilik programı olma özelliğine sahip ve yaşadığı dünyada pozitif bir etki bırakmak isteyen girişimcileri, geleceği şekillendiren bireylere dönüştürmeyi amaçlayan “Social Impact Award” Türkiye’nin ilki; 26 Eylül, Perşembe günü Impact Hub Istanbul’da gerçekleştirilen Jüri Sunumları ve Ödül Töreni ile sonuçlandı.

 

İnternet üzerinden gerçekleştirilen topluluk oylaması sonucunda, en çok oyu alan Beyaz Yürekler girişimi de SIA Summit 2019’a gitme şansını yakaladı.

Jüri Sunumları ve Ödül Töreni ile ilgili açıklamada bulunan Impact Hub Istanbul Kurucu Ortağı Semih Boyacı:

“Gençler arasında etki odaklı girişimcilikle ilgili farkındalık yaratmak ve onları bu konuda geliştirmek, Impact Hub Istanbul olarak çok önemsediğimiz bir konu. 20 senelik bir tecrübeyle, gençlere etki odaklı fikirlerini hayata geçirirken ihtiyaç duyacakları tüm araçları sağlayan bu önemli programın bu sene Türkiye’de yürütücülüğünü üstlenmiş olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bugün “Social Impact Award” sürecinin çıktıları olan girişimci sunumlarını hep beraber dinledik. Geçtiğimiz Nisan’dan bugüne girişimcilerimiz  çok büyük yol kat etti. Ben inanıyorum ki bu programdan edindikleri kazanımlarla girişimcilerimizi önümüzdeki aylarda çok farklı yerlerde göreceğiz.” şeklinde konuştu.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir