Bağımsız bir haber portalı olan Bundle kendi web sayfasında yayımladığı haberde bizden şöyle bahsetti: 

(Haberin orijinalini görmek için üst kısımdaki resme tıklayabilirsiniz)

Koç Üniversitesi Beşiktaşlılar Kulübü KU Kartalları’nın ilkokul öğrencilerine erken yaşta sporu sevdirmek için başlattığı Beyaz Yürekler Projesi bu yıl topladığı yardımları Gaziantep’e götürüyor.

KU Kartalları, BJK Kartal Yuvası ve Koç Üniversitesi’nin de desteği ile her yıl Türkiye’nin çeşitli illerinde genç yaştaki öğrencilere sporu sevdirmek, onlara spor yapabilmeleri için imkan sağlamak ve diğer ihtiyaçlarını karşılamak için çalışıyor.

Bütçesini okul içerisinde düzenlediği etkinlikler ile oluşturan KU Kartalları, geçen yıl topladığı yardımları Van’ın İpekyolu ilçesinde ve merkeze bağlı Karpuzalan Köyü’nde bulunan 2 farklı ilkokula götürdü.

Amacı ilkokul öğrencilerine erken yaşta sporu sevdirmek olan Beyaz Yürekler Projesi gönüllüleri öncelikle ilkokullar ile iletişime geçiyor. Spor imkanları kısıtlı olan ilkokulların futbol kalesi, basketbol potası, voleybol filesi başta olmak üzere birçok spor malzemesi eksiğini kapatan KU Kartalları, gittiği okullarda spor malzemelerinin kurulumunu öğrenciler ile birlikte yaparak onların sevincine ortak oluyor.

Beyaz Yürekler Projesi bu sene Şubat ayında başlıyor. 11-21 Şubat tarihleri arasında Koç Üniversitesi’nde yardım amaçlı bir çekiliş düzenleyecek olan KU Kartalları, çekilişe katılan yardımseverlere birçok sürpriz ödül dağıtacak. Çekilişten toplanan para ile ilkokul öğrencilerine spor malzemeleri ve öğrencilerin diğer ihtiyaçları alınacak.

Yardım çekilişinden sonra bütçesini genişletmeye devam edecek olan KU Kartalları diğer yardımseverlerden gelecek bağışlar ile bütçesini genişletmeyi amaçlıyor. Projenin ilerleyen günlerinde satın alımları tamamlanarak 8-12 Nisan arasında Gaziantep’e gidilecek ve yardımlar daha önce belirlenen okullara teslim edilecek.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir